มาแล้วเด้อ ลำเรื่องชุดใหม่ เงินคือพระเจ้า ข้าวเลี้ยงชีวิต มีกันแล้วบ่น้อ

• 20 ตอบ
  • 14740 อ่าน

*

ออฟไลน์ duangdaow

• ดาวจ้า
  • *
  • 26
ข่อยเพิ่งไปซื้อมาเบิ่งเมื่อวานนี้เองม่วนหลาย ๆ เด้อ แต้ข่อยมีความรู้สึกว่าคือจั่งมันบ่ทันได้จบแมนบ่ ถ้าไผฮู้กะบอกแน่เด้อ

*

ออฟไลน์ mahale

• หนุ่มพองหนีบ
  • 343
  • oh..น้องแอร์น้อยจ้า
โทรเข้าไปถาม ฮ้ายๆ ตามเบอร์โทรหน้าปกแผ่นเลยจ้า

ว่า จบหรือบ่จบ ให่เพิ่นฮู้แหน่ว่า เป็นจั่งใด๋

มันเป็นค้างๆคาๆจั่งใด๋ เว้าไปโลดจ้า โทรไป

ฮ้าย..ให่แหน่จ้า บ่ส่วงเอาฮ้าย...ฮึ เบิ่งแล้วกะดาย

โทร จันทร์-เสาร์ สิบโมง-5โมงเย็น เอาโลดจ้า

e91 e91 e91 e91 e107 e107 e107 e107 e104 e104
« แก้ไขครั้งสุดท้าย: เมษายน 11, 2011, 05:14:21 PM โดย mahale »

*

ออฟไลน์ homerun

• 549
  • ชีวิตดนตรี ชีวีเสียงอิสาน
    • MSN Messenger - home16620@hotmail.com
ข่อยเพิ่งไปซื้อมาเบิ่งเมื่อวานนี้เองม่วนหลาย ๆ เด้อ แต้ข่อยมีความรู้สึกว่าคือจั่งมันบ่ทันได้จบแมนบ่ ถ้าไผฮู้กะบอกแน่เด้อ

ใช่ๆ เหมือนจะยังไม่จบเรื่องเลย ก็เต้ยลาไปซะแล้ว

เพิ่นบ่บันทึกแล้วหละ  (ตามความคิดข่อยนะ)

อยากบอกว่าบริษัททำงานไม่เป็นมืออาชีพเลย 

ทำงานแบบค้างๆคูๆ  คิดได้ไงทั้งๆที่ถ่ายไม่จบก็จับรวมกันกลายเป็นยัดให้มันจบซะงั้น

ทำแบบนี้ใช้ได้ที่ไหน เหมือนไม่มีการวางแผนไว้เลย ไม่เข้าใจเลยจิงๆ

ไม่รู้นะ ถ้าผมเป็นผู้บริหารจะไม่ทำแบบนี้
    think2s think2s think2s(บ่ได้ว่าหมอลำเด้อ)

ให้ข่อยจ่มนำแหน่.....เป็นหยังทีมงานแฮงเฮ้ด กะแฮงพัฒนาถอยหลังละหือ...

ตั้งแต่ที่มีการบันทึกการแสดงลำเรื่องมา ข่อยละมักลำเรื่อง ฮอยปานดำ กับวงเวียนชีวิต สองชุดแรก หละหลายที่สุด

ข่อยมีความรู้สึกว่ายามได้เบิ่งลำเรื่องชุดนี้แล้ว ปานเจ้าของได้เบิ่งหน้าเวทีหมอลำ...

ส่วนชุดหลังๆ ที่ผ่านมา แฮงเฮ็ด กะแฮงเป็นลายต่าง...จั๊กแม่นหยั๊ง

*

ออฟไลน์ ลูกชายหล่า

• ~สายใย แฟนคลับ~
  • 3,034
  • เพราะฉันขาดเสียงอิสานบ่ได้นั่นหนา
Re: มาแล้วเด้อ ลำเรื่องชุดใหม่ เงินคือพระ$
« ตอบกลับ #5 เมื่อ: เมษายน 12, 2011, 12:54:43 AM »
ให้ข่อยจ่มนำแหน่.....เป็นหยังทีมงานแฮงเฮ้ด กะแฮงพัฒนาถอยหลังละหือ...

ตั้งแต่ที่มีการบันทึกการแสดงลำเรื่องมา ข่อยละมักลำเรื่อง ฮอยปานดำ กับวงเวียนชีวิต สองชุดแรก หละหลายที่สุด

ข่อยมีความรู้สึกว่ายามได้เบิ่งลำเรื่องชุดนี้แล้ว ปานเจ้าของได้เบิ่งหน้าเวทีหมอลำ...

ส่วนชุดหลังๆ ที่ผ่านมา แฮงเฮ็ด กะแฮงเป็นลายต่าง...จั๊กแม่นหยั๊ง

ขอคลิก like อ้ายมงครับ

แม่นควมอ้ายมงว่านั่นล่ะ ถอยลงไปเรื่อยๆ ละมั่วไปเบิดเอาโลด

e36 e36 e36

ผมยังไม่ตัดสินใจซื้อลำเรื่องต่อกลอนมาเบิ่ง

เพราะว่าได้อ่านกระทู้ต่างๆแล้ว เป็นตาเบิ่งแล้วงง เพราะมั่วมากเลย

อีกอย่างลำเรื่องผมสิบ่ค่อยเบิ่งดอก ผมสิซื้อมาให้ผุเฒ่าอยุบ้านเบิ่ง

ถ้าผมสิซื้อมา ย่านเพิ่นฟังลำบ่ฮู้เรื่อง ลุโตนเพิ่นนั่นหนา
« แก้ไขครั้งสุดท้าย: เมษายน 12, 2011, 01:01:36 AM โดย ลูกชายหล่า 2 »

*

• 343
แสดงได้ดีมากมาย

ซื้อมาเบิ่งโลดครับ

e86 e86 e86 e86 e86 e86 e86

*

ออฟไลน์ FerNY

• เด็กIA@มมส.
  • 271
    • MSN Messenger - ryoma_cha@hotmail.com
ลำเรื่องมันกะดียุจ้า แต่กะคือความว่าล่ะ มันบ่ทันจบเรื่อง ขาดไปตั้งหลายฉาก จากที่เคยเบิ่งหน้าเวที
มันยังบ่ถึงตอนสรุปของเรื่องเลย น่าจะมีมาต่ออีกแผ่นสิพอดี แต่กะว่าล่ะเนาะ ตั้งแต่ไปเบิ่งมายังบ่เคยได้เบิ่งจบเรื่องจักเทื่อ แจ้งก่อนตลอด  (อยากรู้แค่ว่าตอนจบมันสิเป็นจั่งใด๋)

*

ออฟไลน์ homerun

• 549
  • ชีวิตดนตรี ชีวีเสียงอิสาน
    • MSN Messenger - home16620@hotmail.com
ลำเรื่องนี้ น่าจะมีภาคสอง ตอนจบนะคับ

*

ออฟไลน์ FerNY

• เด็กIA@มมส.
  • 271
    • MSN Messenger - ryoma_cha@hotmail.com
ลำเรื่องนี้ น่าจะมีภาคสอง ตอนจบนะคับ

แต่ว่าจริงๆแล้วเพิ่นกะแต่งมาให้มันจบเรื่องแล้วล่ะค่ะ เพียงแต่เวลาในการแสดงไม่พอ
เพราะมื่อเปิดวงยุอุดรกะลำเกือบจบเรื่องแล้ว เหลืออีกฉากสองฉากที่เป็นตอนสรุปของเรื่อง
แต่เนื่องด้วยเวลาไม่พอกะเลยต้องเต้ยลาซะก่อน

*

• 343

สงสัยต้องเป็นจั่งซั่นแท้ๆครับ

เพราะว่าเรื่องมันยาว ลำบ่จบเรื่องจักหม่องเลย

แต่..เบิ่งแล้ว"บ่ส่วงเลยอ่ะ" อยากให่ต่ออีก

จักหน่อยแหม๊...เนาะ จั่งสิคือ พรีสๆๆๆ 55

e56 e56 e56 e56 e56 e56 e56 e56 e56 e59 e59
« แก้ไขครั้งสุดท้าย: เมษายน 13, 2011, 05:28:51 PM โดย mahale »

*

• 343
ลำเรื่องมันกะดียุจ้า แต่กะคือความว่าล่ะ มันบ่ทันจบเรื่อง ขาดไปตั้งหลายฉาก จากที่เคยเบิ่งหน้าเวที
มันยังบ่ถึงตอนสรุปของเรื่องเลย น่าจะมีมาต่ออีกแผ่นสิพอดี แต่กะว่าล่ะเนาะ ตั้งแต่ไปเบิ่งมายังบ่เคย
ได้เบิ่งจบเรื่องจักเทื่อ แจ้งก่อนตลอด  (อยากรู้แค่ว่าตอนจบมันสิเป็นจั่งใด๋)

มันต้องต่ออีกสามแผ่นแหมจ้า เอาให่สะใจไปโลด

เต้ย..ยาวๆๆๆ โดยบ่ต้องกังวลว่าสิแจ้งก่อน"55"

คืนความคุ้มให่พี่น้อง ผู้รอคอยอุดหนุนแผ่นแท้ๆ

กับแฟนคลับจ้า อิ อิ คึดซื่อๆเด้อ

e86 e86 e86 e86 e86 e88 e88 e88 e85 e85 e85
« แก้ไขครั้งสุดท้าย: เมษายน 13, 2011, 05:26:14 PM โดย mahale »

*

ออฟไลน์ อ้ายทิดสันต์

• 745
  • บ่าวเวชสถิติ มักม่วน
ข่อยหละ เจ็บใจแหม ตอนออกมาใหม่ๆ เป็น VCD

ย้อนว่า อยากเบิ่งแฮง กะเลยฟ้าวไปซื้อมา สองแผ่น

บาดหนิ มาบ่ทันได๋ กะออก DVD มาแผ่นเดียวจบ

แผ่นละร้อยกั่วบาท ว่าซั้น โอ้ยยยย งึดๆๆๆ

มาซ่างเฮ้ดกันคักแท้ครับ ท่านผู้เกี่ยวข้องทั้งหลาย เห่อๆ

ตอบคร๊าฟ.. โมรไปแล้ว เขาบอกว่าจบ ท่อนี้ ที่เหลือกะสิเป็น ภาค2
กะเลยถามเขาว่า ปกติ แผ่นลำเรื่องมันต้อง 4 ชั่วโมง มิใช่เหรอ
เขาตอบว่า ใช่ แต่เรื่องนี้ ได้แค่นี้ (ฉลาดเนาะ) ตอบกะง่าย เลยขี้ค้ายเว้า

*

ออฟไลน์ SaoMakMuanNahHarn

• ...บ่อยากป๋าแต่หาตื่ม...
  • 365
  • @@@ แฮงเมาแฮงคิดฮอด @@@
    • MSN Messenger - kapukluk_01@live.com
โง่ ซื้ออีกล่ะ...งึดจะของเด้..

250 โอ้ย..น้อ...เสียดาย..

e117 e117 e117

รับทำเว็บ สมุทรปราการ