ขอเชิญร่วมเป็นเจ้าภาพถวายพระประธาน และสมทบทุนสร้างศาลา ? กุฏิสงฆ์

• 49 ตอบ
  • 20605 อ่าน

*

ออฟไลน์ mahale

• หนุ่มพองหนีบ
  • 343
  • oh..น้องแอร์น้อยจ้า
เป็นจังซี่หละจ้า ลำบากหลายโอ้ยเนาะ มีแต่เรื่องแต่เรื่องกะยังว่า
 e81 e81 e81 e81 e79 e79 e79 e79

บางครั้งบางที กะให่เฮาคึดว่าเป็นสีสัน ของชีวิตกะได้เด้อจ้า

แบบว่าคึดไปทางที่ดีๆ มันกะสิดีขึ้นดอกจ้า คันเก็บมาเป็นทุกข์นำ เจ้าของหลาย

เจ้าของกะทุกข์อยู่ฝ่ายเดียว คันวางไว้ข้างนอก(สมอง)บ้าง มันกะสิ

บ่ได้เก็บมาคึดนำ เดี๋ยวกะสิมีอันใหม่ๆ มากระทบ ให่เฮาหนักอึ้ง เติมสีสัน

ชีวิตอีกต่อไปดอกจ้า อิ อิ ให่บังอาจแนะนำแหน่เด้อจ้า สาธุ...สาธุ..

โศรกให่หาย ภัยให่หนี มีเวรอย่าได้มานำต้องเด้อ ...555 ปานหยัง
?

e117 e117 e117 e117 e117 e117 e117 e117 e117 e117 e117

e08   e104  ผมนำเด้อคร้าบ 

Aof_khonkaen    หรือ  นายอนุวรรตน์   เฮ็งประเสริฐ  และครอบครัว และ   นางสาวสุภาพ   หาโพธิ์ทัน 

ขอร่วมสร้างบุญร่วมกุศลนำเด้อคร้าบ    เป็นหยังกะได๋คร้าบ   0844176856

*

ออฟไลน์ Mickey

• ต้านลมด้วยแรงรัก
  • *
  • 356
  • ชมรมหวานใจโฆษกนกจ๋า
    • MSN Messenger - allz_Mickey@hotmail.com
    • Yahoo Instant Messenger - ไม่เล่น
เป็นจังซี่หละจ้า ลำบากหลายโอ้ยเนาะ มีแต่เรื่องแต่เรื่องกะยังว่า
 e81 e81 e81 e81 e79 e79 e79 e79

บางครั้งบางที กะให่เฮาคึดว่าเป็นสีสัน ของชีวิตกะได้เด้อจ้า

แบบว่าคึดไปทางที่ดีๆ มันกะสิดีขึ้นดอกจ้า คันเก็บมาเป็นทุกข์นำ เจ้าของหลาย

เจ้าของกะทุกข์อยู่ฝ่ายเดียว คันวางไว้ข้างนอก(สมอง)บ้าง มันกะสิ

บ่ได้เก็บมาคึดนำ เดี๋ยวกะสิมีอันใหม่ๆ มากระทบ ให่เฮาหนักอึ้ง เติมสีสัน

ชีวิตอีกต่อไปดอกจ้า อิ อิ ให่บังอาจแนะนำแหน่เด้อจ้า สาธุ...สาธุ..

โศรกให่หาย ภัยให่หนี มีเวรอย่าได้มานำต้องเด้อ ...555 ปานหยัง
?

e117 e117 e117 e117 e117 e117 e117 e117 e117 e117 e117

จ้า,,,ความเจ็บอย่าให้ได้ ความไข้ให้แลนหนี สาาธุ!!!!!
 e117 e117 e117 e117

ไป ๆ มื้ออื่นวันวิสาขบูชา เป็นวันสำคัญที่สุดในทางพระพุทธศาสนา อย่าลืมพากันไปไหว้พระ ทำบุญ เด้อครับ   e117

บ่าววีกะสิไปวัดหลวงพ่อโตนี่แหละครับ อยู่ใกล้บ้านแหน่จักหน่อย   e85

e08   e104  ผมนำเด้อคร้าบ 

Aof_khonkaen    หรือ  นายอนุวรรตน์   เฮ็งประเสริฐ  และครอบครัว และ   นางสาวสุภาพ   หาโพธิ์ทัน 

ขอร่วมสร้างบุญร่วมกุศลนำเด้อคร้าบ    เป็นหยังกะได๋คร้าบ   0844176856

ขอบคุณครับ น้อง aof  บ่บอกอ้าย อ้ายเอาลงเป็นประธานเด้ 5 5

อ้ายเอาเป็นกรรมการให้ทั้งสองชื่อเลยละกันน้อครับ   อนุโมทนาสาธุทั้งสองครอบครัวครับผม   e117

อัพเดทรายชื่อนะครับ ขอบคุณพี่ nee นะครับ ผมได้รับเมลล์แล้วครับ ทำการปรับปรุงแก้ไขรายชื่อเรียบร้อยครับ   

*

ออฟไลน์ jaypub

• *
  • 314
ปลื้มในบุญเด้... e105

*

ออฟไลน์ SaoMakMuanNahHarn

• ...บ่อยากป๋าแต่หาตื่ม...
  • 365
  • @@@ แฮงเมาแฮงคิดฮอด @@@
    • MSN Messenger - kapukluk_01@live.com
พี่วีค่ะ ... น้องโอนตังมาแล้วนะค่ะ

รายละเอียดตามไฟล์แนบนี้ค่ะ

ปริศนา สาสิริ 500
นฤมล สายสุวรรณ 100
จันจิรา สุวรรณะ 100
กิตติธาดา  100

รวม 800 ค่ะ

พี่วีค่ะ ... น้องโอนตังมาแล้วนะค่ะ

รายละเอียดตามไฟล์แนบนี้ค่ะ

ปริศนา สาสิริ 500
นฤมล สายสุวรรณ 100
จันจิรา สุวรรณะ 100
กิตติธาดา  100

รวม 800 ค่ะ

ขอบคุณครับผม ขออนุโมทนา สาธุเด้อครับ  e117

*

ออฟไลน์ mahale

• หนุ่มพองหนีบ
  • 343
  • oh..น้องแอร์น้อยจ้า
ผู้บ่าววีครับ ผม"ผู้บ่าวยุทธ"ผู้ปกครอง

ด.ญ.ฉัตรชวานี นามะหา กะโอนให้แล้วเด้อครับ

1600 บาท เติม พร้อมคณะฯ ให่ผมนำแหน่เด้อครับ

เดี๋ยวคันมีเพิ่มจากคณะฯ ผมสิโอนให้อีกครับ

ผู้บ่าววีครับ ผม"ผู้บ่าวยุทธ"ผู้ปกครอง

ด.ญ.ฉัตรชวานี นามะหา กะโอนให้แล้วเด้อครับ

1600 บาท เติม พร้อมคณะฯ ให่ผมนำแหน่เด้อครับ

เดี๋ยวคันมีเพิ่มจากคณะฯ ผมสิโอนให้อีกครับ

ขอขอบคุณและอนุโมทนาเด้อครับ ขอให้ครอบครัวมีความสุขหลาย ๆ และขอให้น้องเรียนหนังสือเก่ง ๆ  ครับ   e117

*

ออฟไลน์ สาวกนกน้อย

• สาวกนกน้อย
  • 155
  • รักแม่นกดังดวงใจ และจะตลอดไปจนชีวิตจะหาไม่
    • ICQ Messenger - 147852369
    • MSN Messenger - nattawut_11m.2@hotmail.com
    • AOL Instant Messenger - สาวกนกน้อย
อยากไปคับแต่ต้องขออนุญาติอีแม่ก่อน
คั่นไปบ่ได้กะขอโทษหลายๆ เด้อ
อนุโมทนาบุญนำเด้อคับ...สาธุ
e80

อัพเดท ๆ รายชื่อคนที่จะร่วมเดินทางนะครับ

รถบ่าววี + เต็ม
-----
รถตู้
1. บอย
2. โอหม์
3. สันต์
4. มงค์
5. น้องป๊อป
6. พี่นีลูกทุ่งหมอลำดอทคอมและเพื่อน
7. พี่นีลูกทุ่งหมอลำดอทคอมและเพื่อน
8. พี่นีลูกทุ่งหมอลำดอทคอมและเพื่อน
9. พี่นีลูกทุ่งหมอลำดอทคอมและเพื่อน
10. อ๊อฟ ขอนแก่น
11. พี่ปอ
12. น้องโอ้
13.
14.

ข่อยเพิ่มแจ้งชื่อไปเมื่อวาน ชื่อคือขึ้นไปอยู่ทางเทิงหมู่น้อบาดนิ....

พี่น้องเอ๋ย มายามนี้ ความไม่แน่นอน คือ ความไม่แน่นอนอยู่วันยังค่ำ

ได้รับแจ้งข่าวร้าย จากทางบ้านว่า วันนี้ เมื่อเวลาประมาณ บ่ายสามโมง

หลวงลุง เจ้าอาวาสวัดบ้านข้างๆ เจ้าของ แต่ถ้านับตามศักย์แล้วท่านกะ เป็นหลวงลุง เจ้าของนี่หละ ท่านได้มรณะภาพ

ยามนี้ แม่ ป้า น้า อา เจ้าของ ไปอยู่ที่วัดแล้ว สังขารของท่านกำลังกลับมาที่วัด น้าๆ ทางกรุงเทพฯ กะกำลังเดินทางกลับไปช่วยงาน

ข่อยเว่านำพี่น้องอยู่ว่า สิเมือบ้านมื่ออื่นยามแลง แต่กะถ่าเบิ่งกำหนดการและความเหมาะสมก่อน

ถ้าได้กลับบ้าน กะคือสิบ่ได้ไปร่วมทอดผ้าป่าในครั้งนี้นำพี่น้องดอกเด้ออออ แต่ถ้าไม่ได้กลับบ้าน สิร่วมเดินทางไปทอดผ้าป่านำพี่น้องเฮาอย่างแน่นอนครับผม...

สรุป งานนี้ข่อยไปนำได้อยู่เด้อพี่น้องเด้ออออ

งานทางบ้านสิเมือนู้นเลย วันที่ 17 18 19 ข้าเจ้าจะทำพิธีบรรจุสังขารไว้ครับผม...รอวันที่เหมาะสมในการจัดงานพระราชทานเพลิงศพ ต่อไป...

รับทำเว็บ สมุทรปราการ